Interim CIO

Interim CIO

  • IT
  • Energy
  • Den Bosch
  • Gepubliceerd op: 08 mei 2025
  • Vanaf 15 jaar werkervaring
  • 1071 views

Kandidaatprofiel*

  • Vanaf 15 jaar ervaring
  • In grote, complexe IT-omgevingen
  • Met grootschalige digitale transformaties
  • Sterk in strategie en uitvoering
  • Verbindende stakeholdermanager en inspirerende leider
  • Expertise in Agile, DevOps en LEAN-methodologieën
  • Klantgerichte mindset

* Uit onderzoek blijkt dat vrouwelijke kandidaten pas solliciteren als ze aan 100% van de eisen voldoen, terwijl mannelijke kandidaten dat al bij 60% doen. Dus herken jij je in deze uitdaging, maar aarzel je of je aan alle eisen voldoet? Dan zien we je CV graag tegemoet.

Download volledig profiel

Direct solliciteren

Dagelijks levert Essent stroom en gas aan ruim 2,5 miljoen klanten. Als onderdeel van de E.ON Group werkt de organisatie aan slimme oplossingen voor een duurzame toekomst. De Interim Chief Information Officer waarborgt de voortgang van de IT-strategie tijdens de overbruggingsperiode en zorgt dat de uitvoering geen vertraging oploopt. Tegelijkertijd blijft de ambitie om uit te groeien tot one-stop shop in de energiesector leidend.

Over Essent

Essent is marktleider op het gebied van energie- en gaslevering in Nederland. Op verschillende kantoren in het hele land werken ongeveer 1350 medewerkers iedere dag aan het verwezenlijken van de Europese energietransitiedoelen. Dat doen zij door op een slimme en innovatieve manier samen te werken. Focus, ownership en discipline vormen daarbij de basis van het succes. Essent is onderdeel van de E.ON Group, een van de grootste energiebedrijven in Europa. Ook leveranciers als Energiedirect en Vandebron maken deel uit van de groep. E.On streeft naar duurzaam leiderschap bij de Europese energietransitie. Dat doel is gekoppeld aan de ambitie om in 2040 volledig CO2-neutraal te zijn.

Essent is georganiseerd in drie business units: Energy Sales & Markets (ES&M), Future Energy Home (FEH) en Energy Infrastructure Solutions (EIS). ES&M, de grootste business unit, richt zich op het duurzaam en efficiënt in- en verkopen van stroom en gas. FEH helpt zakelijke en particuliere klanten bij het verduurzamen van hun woning door externe installateurs in te zetten, terwijl EIS slimme oplossingen levert voor het verwarmen en koelen van huizen en gebouwen.

Vacature: Interim Chief Information Officer

Ter overbrugging tot de start van de vaste CIO neemt de interim CIO de leiding over het vijfkoppige IT-managementteam van Essent. De fulltime opdracht gaat per direct van start en heeft een looptijd van zes maanden. In deze periode is het essentieel om de samenhang tussen de verschillende IT-domeinen te waarborgen vanuit een helikopterperspectief. Ervaring met verandermanagement en het integreren van uiteenlopende IT-onderdelen is daarbij onmisbaar. Daarnaast is gedegen kennis van het datadomein en de bijbehorende architectuur van grote waarde.

Interesse?

Essent werkt voor de invulling van deze vacature met Top of Minds.
Neem contact op met Jessica Lim via jessica.lim@topofminds.com om te laten weten dat je interesse hebt in deze vacature.

Contact

Jessica Lim Solliciteer

Download het uitgebreide functieprofiel

Download functieprofiel
Solliciteer op deze functie

Interim CIO

  • Vul je gegevens in en we zullen zo spoedig mogelijk contact met je opnemen

  • Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
  • Deel je CV en optioneel LinkedIn URL
  • Max. bestandsgrootte: 10 MB.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Marlies Hoogvliet - Partner

“Meer dan 98% van onze kandidaten blijft onze nieuwsbrief lezen. Schrijf je in en geef jouw carrière een boost.”

Marlies Hoogvliet - Partner

Aanmelden voor vacaturenieuwsbrief

Iedere week de nieuwste vacatures van Top of Minds in je mailbox

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.