Interim Head of Product

Interim Head of Product

  • Product
  • Consumer
  • Den Haag
  • Gepubliceerd op: 17 februari 2026
  • Vanaf 15 jaar werkervaring
  • 68 views

Kandidaatprofiel*

  • Vanaf 15 jaar ervaring
  • Track record in het ontwikkelen van conversiegerichte customer journey-producten
  • Ervaring als Head of Product of CPO in een complexe digitale platformorganisatie
  • Achtergrond bij digital-native speler(s)
  • Kwartiermaker
  • Sterke stakeholder- en verandermanager

* Uit onderzoek blijkt dat vrouwelijke kandidaten pas solliciteren als ze aan 100% van de eisen voldoen, terwijl mannelijke kandidaten dat al bij 60% doen. Dus herken jij je in deze uitdaging, maar aarzel je of je aan alle eisen voldoet? Dan zien we je CV graag tegemoet.

Met 5,3 miljoen leden is ANWB een van de grootste verenigingen van Nederland. De organisatie zit midden in een evolutie tot digitale platformorganisatie. De Interim Head of Product verzilvert het grote volume aan traffic over de volle breedte van de digitale kanalen en draagt bij aan verdere versterking van het merk.

Over ANWB

De Algemene Nederlandse Wielrijders Bond – beter bekend als ANWB – is een vereniging die met een unieke mix van belangenbehartiging en dienstverlening haar leden ondersteunt op het gebied van mobiliteit, vakantie en vrije tijd. Sinds de oprichting in 1883 groeide de organisatie uit tot een onmisbaar onderdeel van de Nederlandse samenleving. Waar het grote publiek ANWB primair kent van de Wegenwacht, biedt de organisatie vandaag de dag een breed scala aan producten en diensten, variërend van verzekeringen en private lease tot energiecontracten en retail. In de huidige transitie ontwikkelt ANWB zich van een merk met losse producten naar een geïntegreerd digitaal platform.

De organisatiecultuur kenmerkt zich door een sterke maatschappelijke betrokkenheid en een hoge mate van loyaliteit. Hier werken agile teams continu aan het verbeteren van de digitale klantreis. Om de volgende stap in digitalisering te zetten, beweegt ANWB naar een model waarin commerciële slagkracht en datagedreven werken centraal staan.

Vacature: Interim Head of Product

Als een van de sterkste merken van Nederland beschikt ANWB over een digitale goudmijn: miljoenen loyale leden die de website en apps regelmatig bezoeken. Die enorme hoeveelheid traffic biedt een unieke positie om commerciële waarde te verzilveren. Tegelijkertijd is er volop ruimte om de digitale impact van deze interacties verder te vergroten. De Interim Head of Product fungeert als strategische en operationele motor en legt de digitale basis die nodig is om dit potentieel te benutten. Dit begint bij het zichtbaar maken van mooie, vaak uniek gepositioneerde ANWB-producten in de interacties en verloopt verder via het creëren van frictieloze flows die de unieke USP’s benutten en conversie verhogen. Zo zorgt de Head of Product voor een samenhangende, resultaatgerichte aanpak en een naadloze ervaring, waarin leden logisch en relevant worden geleid naar andere relevante proposities.

Om dit te realiseren, ligt de focus op het versterken van de samenwerking tussen teams en disciplines, zodat de digitale kanalen vanuit een geïntegreerde visie worden aangestuurd. Daartoe ontwikkelt de Head of Product een scherp plan voor de digitale kanalen en zorgt dat dit plan in de verschillende teams – zo’n tweehonderd medewerkers – wordt uitgevoerd. Die kanalen liggen nu verspreid over de organisatie en zijn verdeeld over verschillende apps en webpagina’s; de interimmer ontwikkelt een overkoepelende visie en zet dit bij alle teams om in concrete actie.

De omvang en complexiteit van de rol vragen om een zeer ervaren interim manager die in zes tot twaalf maanden zichtbaar richting en snelheid kan brengen. De aansturing van de digitale kanalen gebeurt op inhoudelijk en functioneel niveau, zodat de Head of Product zich volledig kan richten op de inhoud zonder afleiding van dagelijks personeelsmanagement. De juiste kandidaat begrijpt dat een goed product online alleen waardevol is in combinatie met scherp inzicht in conversie en marketing-attributie en weet daardoor effectief samen te werken met alle betrokken teams, inclusief IT. De hiërarchische rapportagelijn loopt naar de CIO, voor wie de Head of Product als verlengstuk binnen de businesskant van de platformorganisatie fungeert.

“De uitdaging voor deze rol ligt niet in het aantrekken van meer bezoekers, maar in het optimaal bedienen van deze leden over de volle breedte van het portfolio en haarscherp uit te leggen waaróm mensen hun producten bij ons moeten afnemen. In andere woorden: hoe zorgen we ervoor dat een wegenwachtklant van ANWB ons ook weet te vinden voor bijvoorbeeld verzekeren, retail, energie of de webwinkel.” – Erik Floor, CIO

De juiste kandidaat is een zwaargewicht in digitaal productmanagement, bij voorkeur met ervaring bij toonaangevende digital-native spelers. Deze persoon combineert een visie op digitale productontwikkeling en design met een sterke focus op conversieverhoging. Op analytisch gebied liggen er enorme kansen voor ANWB; de uitdaging voor de Interim Head of Product ligt in het vertalen hiervan naar tastbare digital designs, soepel lopende flows en concrete implementaties. Deze pragmatische doener boekt snel resultaat en zorgt er binnen korte tijd voor dat de online customer journey stevig verankerd raakt binnen de organisatie.

In een complexe stakeholdersomgeving weet deze interim-manager soepel te navigeren, zonder besluitvaardigheid te verliezen. Impasses worden doorbroken en maken plaats voor beweging. Voor de juiste interim-manager biedt deze opdracht de kans om in korte tijd een zichtbare en blijvende impact te maken op de digitale toekomst van een van Nederlands bekendste merken.

Interesse?

ANWB werkt voor de invulling van deze vacature met Top of Minds.
Neem contact op met Jessica Lim via jessica.lim@topofminds.com om te laten weten dat je interesse hebt in deze vacature.

Contact

Jessica Lim Solliciteer
Solliciteer op deze functie

Interim Head of Product

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
  • Vul je gegevens in en we zullen zo spoedig mogelijk contact met je opnemen

  • Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
  • Deel je CV en optioneel LinkedIn URL
  • Max. bestandsgrootte: 10 MB.
Marlies Hoogvliet - Partner

“Meer dan 98% van onze kandidaten blijft onze nieuwsbrief lezen. Schrijf je in en geef jouw carrière een boost.”

Marlies Hoogvliet - Partner

Aanmelden voor vacaturenieuwsbrief

Iedere week de nieuwste vacatures van Top of Minds in je mailbox

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.